Pre plnú funkčnosť týchto stránok je nutné povoliť JavaScript.

Ako začať tvoriť obrazy

Diamantové maľovanie je tvorivá činnosť, ktorá umožňuje každému stať sa umelcom aj bez skúseností. Obraz diamantového maľovania sa vytvára pomocou malých diamantov (kamienkov), ktoré sa pomocou pera a vosku nalepia na samolepiace plátno. Postupne nalepte diamanty na plátno a sledujte, ako vzniká vaše majstrovské dielo. Diamantové maľovanie je vhodné pre všetkých, dospelých aj deti, kreatívcov každého veku. Diamantové maľovanie je DIY aktivita a niekedy sa označuje aj ako diamond art alebo diamond painting. Každá sada na diamantové maľovanie obsahuje všetko, čo potrebujete na vytvorenie obrazov.

Naše sady obsahujú 5D diamanty, ktoré sa lesknú a žiaria. Výsledný obraz je krajší, žiarivejší a lepšie vyzerajúci ako pri použití bežných 3D diamantov.

Celý postup je veľmi jednoduchý a zvládne ho každý. V našej sade na diamantové maľovanie dostanete pero, misku na diamanty, vosk na uchopenie diamantov a vrecúška s diamantmi. Každé vrecko má na sebe symbol a tento symbol nájdete aj na plátne. Na plátne si vyberiete symbol, ktorým chcete začať, a nájdete vrecúško s rovnakým symbolom. Vezmete diamantovú misku a vysypete do nej diamanty z vrecka. Pomocou pera naberiete malé množstvo vosku a perom naberiete diamant. Pomocou pera umiestnite diamant na príslušný symbol na plátne. Takto postupujete, kým na plátno neumiestnite všetky diamanty. Celý postup je opísaný aj v našej tlačenej príručke, ktorú nájdete v každej sade na diamantové maľovanie.

Pozrite si video, čo je to diamantové maľovanie

 

Stačí postupovať podľa našich pokynov a vytvoriť si svoje majstrovské dielo

Cyklisti v parku
Pripravte si sadu na diamantové maľovanie, ktorú ste od nás dostali. Sada obsahuje všetko, čo potrebujete na vytvorenie obrazu. V sade nájdete malé vrecúška s diamantmi.
Hlava ženy při západu slunce
Na každom malom vrecúšku, ktoré obsahuje diamanty, je uvedený kód. V sade nájdete aj opakovane použiteľné vrecúška a samolepky so symbolmi.
Cyklisti v parku
Pozrite sa na plátno a nájdite na ňom kód a symbol. Nájdite kód na malom vrecúšku a preneste diamanty do opakovane použiteľného vrecúška. Na vrecko nalepte správny symbol. Vrecká na opakované použitie môžete používať opakovane. symboly na vreckách na opakované použitie vám pomôžu nájsť cestu.
Hlava ženy při západu slunce
Odlepte kúsok priehľadnej fólie z plátna.
Cyklisti v parku
Vyberte si symbol, ktorým chcete začať, a nalepte naň diamanty.
Hlava ženy při západu slunce
Nájdite symbol v legende na plátne.
Hlava ženy při západu slunce
Nájdite vrecko so symbolom, ktorý sa zhoduje so symbolom na plátne.
Hlava ženy při západu slunce
Vysypte diamanty z vrecúška do misky na naberanie diamantov.
Hlava ženy při západu slunce
Vezmite pero a koncom pera naberte voskovú hmotu.
Hlava ženy při západu slunce
Vezmite pero a koncom pera naberte diamant z misky. Diamant vždy uchopte perom za jeho špičku, aby ste mohli diamant prilepiť na plátno plochou spodnou stranou.
Hlava ženy při západu slunce
Umiestnite diamant na príslušný symbol na plátne.
Hlava ženy při západu slunce
Po dokončení svoje majstrovské dielo zarámujte a zaveste si ho na stenu.

 

TIPY naviac
  • Ak s diamantovým maľovaním začínate, je vhodnejší rozmer 40x50 cm, ktorý je jednoduchší.
  • Vyčistite miesto, kde budete obraz vytvárať, a pripravte si našu sadu na diamantové maľovanie.
  • Plátno umiestnite na väčšiu rovnú plochu, aby sa vám dobre pracovalo.