Pre plnú funkčnosť týchto stránok je nutné povoliť JavaScript.

Rozdiely v náročnosti

Maľovanie podľa čísel je zábava a aktivita pre všetky vekové skupiny, pre obe pohlavia, pre pedantov aj pre tých, ktorí o svojej šikovnosti trochu pochybujú. Každý si maľovanie podľa čísel môže krásne užiť. Najmä preto, že ponúkame obrázky rôzne odstupňované podľa náročnosti.

rozdily-v-narocnosti

Aké sú teda stupne náročnosti a rozdiely medzi nimi?

Veľmi ľahké

Tieto obrázky nepredstavujú takmer žiadny problém ani pre malé deti, ktoré sa ešte nenaučili ovládať jemnú motoriku, ani pre seniorov, ktorí už napríklad nemajú takú pevnú ruku. Očíslované plôšky sú pomerne veľké a ich tvary celkom pravidelné. Často si vystačia s menším počtom farieb.

Ak deti trochu pretiahnu či zamenia farby, nie je to vôbec na škodu. Pamätajte na to, že ide hlavne o zábavu a až v druhom rade o nejakú výučbu maliarskych techník. Deti môžete viesť a radiť im, ale ponechajte im taktiež dosť priestoru na vyjadrenie.


Jednoduché

Počet plôšok je už o niečo vyšší, než je to v prípade tých úplne najjednoduchších obrázkov. Sú stále ešte vhodné aj pre deti, ale skôr už školákov. Vyznačené plochy na vymaľovanie môžu mať menšie rozmery, ale stále sú väčšinou pravidelné a bez väčších zákerností.

Táto úroveň náročnosti je vhodná aj pre dospelých, ktorí si chcú maľovanie podľa čísel vyskúšať prvýkrát a nečakajú od toho nič veľké. Ide čisto o zábavu a relaxáciu.


Stredné

Obrázky zo strednej náročnosti sú síce už trochu náročnejšie, ale stále by sme ich odporučili dospelým začiatočníkom. Ak vám ručné práce nie sú úplne cudzie, bude to tá pravá voľba pre vás, ktorí si chcete vymaľovať obraz podľa čísel prvýkrát.

Hotové dielo vyzerá ako naozajstný obraz s jasnými detailmi a podrobnosťami. Väčšia dôslednosť je už nutná, takže malé deti by asi čoskoro stratili pozornosť a záujem. Plôšky s číslami sú zase o niečo menšie a podrobnejšie. Taktiež sa často stretnete s tým, že sa plôšky rôzne krútia a prelínajú.


Zložité

Hneď ako ste si vyskúšali namaľovať jeden či dva obrázky s nižšou náročnosťou, zatúžite po náročnejšej výzve. Zvoľte si teda obrázok zo skupiny zložitých, teda s vysokou náročnosťou. Počítajte s tým, že teraz už pôjde o sústredenú prácu. Plôšky budú malé a bude ich veľa. Rastie aj počet použitých farieb, nie je to však pravidlo.

Deti či seniori by pravdepodobne bez predchádzajúcich skúseností neocenili tento typ obrázkov na prvé zoznámenie s maľovaním podľa čísel. S jedlom však rastie chuť, takže ak sa vám maľovanie zapáči, k tejto úrovni sa iste čoskoro prepracujete.


Veľmi zložité

Cvičenie robí majstra. Ak maľovaniu podľa čísel prepadnete, čoskoro zatúžite po ešte náročnejšom variante. Niektoré plôšky z tejto náročnosti sú už len pár milimetrov veľké, je potrebné striedať veľkosti štetcov aj maliarske techniky.

Veľmi lákavý na tejto úrovni náročnosti je celkový výsledok. Ten už nerozpoznáte od naozajstnej maľby rukou umelca. Počítajte s tým, že maľovanie môže zabrať viac než jeden deň.

 

Video Rozdiely v náročnosti obrazov

Mohlo by Vás zaujímať