Pre plnú funkčnosť týchto stránok je nutné povoliť JavaScript.

Často kladené otázky

Pýtajte sa, na čo chcete. My taktiež odpovieme, na čo chceme :-)

 1. Ako začať maľovať?

  Najdôležitejšie je rozhodnutie začať. Ak maľovať chcete, vyberte si tému obrázka, veľkosť a náročnosť, objednajte si súpravu na maľovanie podľa čísel a riaďte sa naším návodom. Podrobnejšie informácie nájdete v našej poradni: www.zuty.sk/poradna/ako-zacat-malovat/

 2. Aké sú rozdiely v náročnosti?

  Myslíme tak na začiatočníkov a deti, ako aj na pokročilých maliarov. Náročnosť našich obrazov je odstupňovaná od jednoduchých obrázkov po naozaj náročné. O náročnosti rozhodujú najmä: veľkosti očíslovaných plôšok, zložitosť ich tvarov, jemnosť farebných odtieňov a veľkosť samotného obrazu. Viac informácií nájdete na stránke Rozdiely v náročnosti​.

 3. Aký je rozdiel medzi plátnom vypnutým na rám a plátnom bez rámu a vypnutia?

  Pri objednávke súpravy si v detaile produktu môžete vybrať z dvoch variantov – bez rámu a s rámom. Po namaľovaní obrázka ho však aj tak budete chcieť mať v ráme. Je teda lepšie si ho nechať napnúť profesionálne od nás. Lepšie sa potom na napnuté plátno maľuje. Viac informácií nájdete na stránke Rámovanie​.

 4. Ako vybrať predlohu pre Obraz podľa vlastnej fotografie

  Ak si nevyberiete z našej ponuky hotových šablón, môžete nám zaslať vlastnú fotografiu, z ktorej predlohu pripravíme. Viac informácií nájdete v článku Ako si vybrať predlohu​.

 5. Čo obsahuje balenie?

  V každej súprave nájdete všetko, čo na namaľovanie obrazu budete potrebovať. Nie je teda nutné kupovať nič ďalšie, čo by ste už doma nemali. V súprave teda nájdete:

 • Maliarske plátno

  Veľmi kvalitné talianske plátno s predkreslenými plôškami označenými číslami. Tie zodpovedajú číselnému označeniu akrylovej farby.

 • Akrylové farby

  Namiešame presne tie farby, ktoré na dokončenie obrazu budete potrebovať. Akrylové farby dobre kryjú, rýchlo schnú a nie je potrebné ich riediť vodou. Záleží na druhu obrazu, ale bežne nájdete v súprave až 24 nádobiek s farbou.

 • Štetce

  Balenie obsahuje niekoľko štetcov s rôznymi šírkami štetín, ktorými jednoducho vyfarbíte tak väčšie plochy, ako aj malé plôšky.

 • Rám

  Ak ste sa rozhodli pre objednanie rámu, príde Vám už zložený a s napnutým plátnom. Rám je zo smrekového dreva.

 • Predloha a návod

  Jednoduché inštrukcie vrátane papierovej predlohy Vám pomôžu namaľovať obraz.

 1. Aké sú rozmery obrazov

  Na našom e-shope ponúkame tieto rozmery v centimetroch: 40×50 a 80×100.

 2. Ako vybrať správny rozmer

  Platí jednoduchá zásada – čím viac postáv na predlohe, tým väčšie rozmery potrebujete. Podrobnosti si prečítajte v článku na túto tému

 3. Budem potrebovať niečo ďalšie, čo v súprave nie je?

  Stačí Vám len miska s vodou na vymývanie štetcov a papierová utierka alebo handrička na vysušenie štetcov.

 4. Musím vedieť, ako sa miešajú farby?

  To vedieť nemusíte. Dostanete tégliky už s tými farbami, ktoré potrebujete. Nie je potrebné nič miešať.

 5. Aký je priemerný čas doručenia?

  Priemerný čas dodania je 4 dni. Záleží na tom, či je plátno na sklade, a či požadujete jeho napnutie do rámu. Plátno podľa vlastnej fotografie má, samozrejme, dodacie lehoty dlhšie.

 6. Garantujete vrátenie peňazí?

  Nie ste spokojní? Peniaze Vám vrátime bez reptania. Radi by sme, samozrejme, vedeli, či nie je chyba na našej strane a či by sme niečo nemohli urobiť lepšie. Ak však s naším produktom nie ste spokojní, peniaze Vám vrátime bez udania dôvodu.

 7. Ako Vás môžem kontaktovať?

  Kontaktovať nás môžete telefonicky na telefónnom čísle +421 2 2220 54 78 a zaslaním mailu na adresu info@zuty.sk. Náš pracovný čas je od pondelka do piatka 8:00 – 16:00.

Mohlo by Vás zaujímať