Pre plnú funkčnosť týchto stránok je nutné povoliť JavaScript.

Získajte od nás obraz úplne zadarmo pri nákupe nad 50 €!

V decembri od 20. 12. do 24. 12. budeme na našom e-shope maľovanie podľa čísel rozdávať vianočné darčeky. Ak u nás nakúpite za viac ako 50 €, dostanete od nás pozornosť. Môžete s ňou urobiť radosť sami sebe, alebo ju niekomu darovať. O čo ide? Všetko zistíte v dnešnom článku.

Vážení zákazníci, radi by sme Vám popriali krásne vianočné sviatky. Ďakujeme Vám za Vašu priazeň, krásne recenzie a príbehy, ktoré s nami zdieľate. Robí nám radosť, že ste nám zverili Vašu dôveru, a budeme robiť všetko pre to, aby to tak bolo aj v budúcnosti.

Ako poďakovanie sme pre Vás pripravili vianočnú nádielku. Na každého zákazníka, ktorý nakúpi aspoň za 50 €, čaká darček. K tomu sa na objednávku v tejto hodnote vzťahuje aj akcia doprava zadarmo (dopravu u nás neplatíte od 50 €).

Vianočná nádielka na Zuty od 20. 12. do 24. 12.

Vianoce sú časom pohody, kedy sa zídeme s rodinou a užívame si spoločné chvíle. Ale je to aj o darčekoch, ktorými dávame druhým najavo, ako nám na nich záleží. Chceme im urobiť radosť. Tak k Vianociam pristupujeme aj my na Zuty.sk.

Tento rok sme preto pre Vás pripravili špeciálnu vianočnú nádielku. Táto akcia bude prebiehať od 20. 12. do 24. 12. a počas nej budete mať príležitosť získať krásny darček zadarmo ako poďakovanie za Vašu priazeň a nákup.

clanek_001

Vás, teda našich zákazníkov, si vážime a sme veľmi radi, pokiaľ sa k nám vraciate a nakupujete pravidelne. Svet obrazov podľa čísel je vzrušujúci, zábavný, ale zároveň relaxačný a odpočinkový. Neustále pre Vás pripravujeme nové motívy, aby ste u nás našli obrazy rôznorodých tém, farieb, obtiažností a myslíme aj na motívy sezónne, ktoré perfektne zapadnú do sviatočnej atmosféry, tak ako tohtoročný darček.

Máme pre Vás darček zadarmo pri nákupe nad 50 €

Ku každému nákupu nad 50 € od nás obdržíte obraz Biely kôň. Tento motív so zimnou tematikou perfektne zapadne ako do zimnej, tak aj vianočnej atmosféry. Váš domov môže zdobiť pokojne celoročne a vždy vám bude prinášať dobrú náladu a radosť.

clanek_002

To ale nie je všetko, ako je možné obraz zadarmo od Zuty.sk využiť. Hodí sa aj do zálohy ako darček pre Vašich blízkych. Napríklad na narodeniny, sviatok alebo dôležité výročie. Bieleho koňa ponúkame v „ľahkej“ obtiažnosti. Ide o druhú najjednoduchšiu úroveň, a tak ju zvládne vymaľovať prakticky každý. Aj niekto, kto s maľovaním nemá skúsenosti a maľovanie podľa čísel nikdy neskúšal. Jednoduchú obtiažnosť zvládne:

  • malé dieťa,
  • starší školák,
  • dospelý,
  • senior.

Je to teda univerzálny darček, ktorým potešíte v podstate kohokoľvek. Keďže k objednávke vždy doručíme aj lupu, maľovanie bude radosť aj pre osoby so slabším zrakom. Spoločne s darčekom môžete blízkych odkázať aj na našu poradňu, kde nájdu detailného sprievodcu tým, ako začať maľovať. A to vrátane praktického inštruktážneho videa.

A prečo sme zvolili práve koňa? Nielen preto, že je to elegantné zviera, ktoré má veľa ľudí rado. Je to aj kvôli tomu, akú má symboliku a aká z neho vyžaruje energia. Pretože aj to je pri vyberaní doplnkov do domácnosti dôležité.

Kôň ako slnečný a nebeský tvor

Na koňa narazíte v mytológiách každého národa. Človek ich domestikoval zhruba pred 5 500 rokmi a odvtedy sme sa na ne spoliehali pri práci, vo vojne, cestovaní aj pri zábavách a športe. Niektoré spoločenstvá sú s nimi natoľko späté, že by bez nich neexistovali a kone sa stali neoddeliteľnou súčasťou ich každodenného života.

Kôň je solárnym symbolom. V príbehoch naň často narazíte v spojitosti so Slnkom, keď ľudstvo vysvetľovalo putovanie tejto hviezdy po oblohe a striedanie dňa a noci pomocou mýtov, kde figurovali kone. Tak napríklad v starovekom Grécku ťahal po oblohe zlatý voz boha Helia, personifikácia Slnka. Každý deň ráno vyšli a večer zase zašli za obzor, tak ako zachádza sama hviezda.

Slnečné vozidlo ale kone ťahali aj na ďalekom severe v krajinách starovekých Germánov. Aj tu ľudia verili, že každý deň vyrážajú bohovia Noc a Deň na vozoch ťahanými koňmi, a zaisťujú tak striedanie svetla a tmy. Noc vyrážala ako prvá a jej kôň sa volal Hrímfax. Na hrive má inovatku a od huby mu odkvapkáva rosa, ktorá sa väčšinou mení v námrazu. Po Noci vychádza jej syn, Deň. Jeho or má meno Skinfax a jeho žiarivá hriva osvetľuje nebesá i krajinu.

Edda, zbierka severskej mytológie starých severanov, ale spomína ešte ďalšieho koňa. Sleipnira, ktorý patril Odinovi, najvyššiemu z bohov. Sleipnir mal osem nôh a bol najrýchlejší kôň na svete.

clanek_003

Na koňa narazíte aj pri Keltoch. Bohyňa plodnosti Epona sa spájala s koňmi. Bola zobrazovaná buď, ako na nich ide, alebo ako žena medzi dvoma kobylami. O nebeských koňoch zase verili, že sa každý deň znesú na zem a vypijú rosu z trávy, preto vždy počas dopoludnia zmiznú.

Zo slovanskej mytológie sa toho bohužiaľ príliš nezachovalo. Avšak vieme niečo o koňoch ako nebeských zvieratách. Mali na starosť počasie. Biele, šedé alebo čierne búrkové mraky, to boli vždy stáda pokojných alebo rozzúrených koní. Pre Slovanov boli kone schované aj vo vetre. Ten mal silu podľa toho, ako rýchlo sa preháňali po oblohe.

Legendárny Pegas

V gréckej mytológii je najznámejší okrídlený Pegas, ktorý bol verným spojencom v boji a hrdinovým spoločníkom. Pre neohrozeného hrdinu bolo vždy kľúčové koňa najprv skrotiť a získať ho na svoju stranu. Pegas sa zrodil z krvi Medúzy, ktorú porazil Perseus na svojich dobrodružstvách. Okrem Persea ale pomáhal aj Herkulovi a Bellerofontovi v boji so zlými silami a na ceste za slávou.

Pegas bol statočný a za svojho života si získal obrovskú slávu. Dokonca býval medzi bohmi na Olympe. Na jeho počesť sa každý okrídlený kôň v gréckych príbehoch volá Pegas.

Kôň bol prostredníkom medzi živými a mŕtvymi

Okrem spojitosti so slnkom mali kone ešte ďalšie dôležité úlohy. Pre svoju rýchlosť a význam v preprave z nich mytológia často urobila prostredníka medzi svetmi mŕtvych a živých. Zrejme práve preto archeológovia vykopali množstvo starovekých hrobov, v ktorých je človek pochovaný spoločne s koňom.

Kôň – totemové zviera indiánov

Kôň symbolizuje množstvo príjemných vecí. Je napríklad spájaný s citlivosťou, čistotou, ale aj silnou vôľou a odhodlaním. Veľmi dôležité boli tieto zvieratá najmä pre amerických indiánov. Žili bok po boku s divokými mustangami, ktoré ale vedeli skrotiť. Komu sa to podarilo, ovládol divoké sily prírody a mohol ich požiadať o pomoc v prípade núdze.

Kôň bol pre indiánov magickým zvieraťom, ktoré im poskytovalo ochranu a silu. Medzi najobľúbenejšie magické talizmany patrili práve podkovy, konské ohlávky, rolničky z postrojov alebo dokonca konské lebky. Pokiaľ bol na obydlí vyobrazený kôň, chránil ho pred temnými silami.

Vyveste si doma obraz s koňom! Získate vďaka nemu ochranu, silu a lepšiu vnímavosť. Uvidíte, že do vašej domácnosti prinesie šťastie. Veď aj naším českým zvykom je, vešať si podkovu nad dvere.

Čo obsahuje naša sada a z akých kategórií môžete vyberať?

Okrem obrazu od nás obdržíte aj akrylové farby a nylonové štetce. V balíčku nájdete samozrejme aj háčiky na zavesenie hotového diela. Kompletný balíček Vám príde zabalený v krásnej darčekovej krabici. Obraz Vám môžeme zaslať buď bez vypnutia alebo s vypnutím na rám. Druhý variant Vám vrelo odporúčame, uľahčuje to maľovanie.

clanek_004

Na našom e-shope nájdete množstvo kategórií, z ktorých môžete vyberať. Pripravili sme pre Vás napríklad kvetinové a prírodné motívy, obrazy s detskými hrdinami, zátišia, krajinky, abstraktné obrazy, motívy s mestami a miestami v prírode, pop-artové obrazy či motívy s dopravnými prostriedkami.

Pre priaznivcov slávnych maliarov zase ponúkame reprodukcie ich obrazov, napríklad diela Gustava Klimta, Vincenta van Gogha, Clauda Moneta, Pabla Picassa a Alfonsa Muchu. Okrem toho u nás ale nájdete aj licencované obrazy od nezávislých umelcov, ktorých svojim nákupom podporíte (Lenka Němečková, Howard Robinson, Holly Simental a Richard Macneil).

Maľujte počas sviatkov – odreagujete sa od stresu a perfektne si oddýchnete

Chcete si dopriať tú pravú vianočnú pohodu? Skúste to tento rok so štetcom v ruke. Kreatívna činnosť má skvelý vplyv na psychiku. Zabudnete na stres, ktorý často Vianoce sprevádza, a navyše si krásne oddýchnete. A odpočinok je predsa to, čo máme na sviatkoch najradšej.

Obrazy podľa čísel sú navyše plné dobrodružstva a vzrušenia. Pod rukami Vám bude pomaly vznikať nádherný obraz, ktorý si potom zavesíte do obývačky, spálne alebo pracovne. Preneste sa na obľúbenú pláž. Dajte život exotickým obrazcom. Ponorte sa do abstrakcie. Vymaľujte si romantický motív. Zlepšite si náladu!

Namaľovať taký obraz, to nie je hneď. A tak máte postarané o zábavu nielen počas sviatkov, ale aj na ďalšie dlhé zimné večery. A pretože to v zime s našou náladou nie je práve najlepšie, maľovanie podľa čísel je presne to, čo potrebujete, aby ste sa dostali do pohody a naladili sa na pozitívnu vlnu.

clanek_005

Registrujte sa v Zuty Klube a získajte zľavy

Nezabudnite, ponúkame aj množstevné zľavy, vďaka ktorým za Váš nákup ušetríte. Stačí sa registrovať v našom Zuty Klube. Na Vašom zákazníckom účte sa budú sčítať čiastky zo všetkých nákupov. Akonáhle dosiahnete na určitú čiastku, získate zľavu na budúce nákupy. Okrem toho členom ponúkame aj ďalšie mimoriadne zľavy, limitované edície, darčeky alebo špeciálne motívy.

Veríme, že sa na Vianoce tešíte rovnako ako my. Preto sme Vám chceli čakanie spríjemniť touto dobrou správou. Prezrite si náš sortiment a vyberte si obrazy, ktoré Vám či Vašim blízkym urobia radosť. Keby ste mali akékoľvek otázky, obráťte sa na našu infolinku +421 2 2220 5478. Alebo nám napíšte na e-mail info@zuty.sk.