Pre plnú funkčnosť týchto stránok je nutné povoliť JavaScript.

Portréty a zátišia od Pietra Wagemansa

Radi by ste sa ponorili do sveta portrétov a zátiší? Prinášame Vám diela belgického maliara Pietra Wagemansa. Medzi jeho najobľúbenejšie motívy patria kvety, ale narazíte aj na iné témy. Poďte sa pozrieť, čo sme pre Vás v spolupráci s ním na maľovanie podľa čísiel pripravili.

clanek_001

Kto je Pieter Wagemans

Rodák z Merks v blízkosti Antverp, Pieter Wagemans, patrí medzi uznávaných súčasných umelcov Belgicka. Narodil sa v roku 1948. Študoval na Kráľovskej akadémii umenia v Antverpách. Práve tam vybrúsil svoje nadanie do dokonalosti. Venuje sa najmä klasickým technikám maľby. Jeho talent si ale nevšimli iba v Belgicku. Vystavoval už napríklad aj v Ázii a Austrálii. Aké témy zobrazuje najčastejšie? Sám hovorí:

Každý umelec má určité témy, ktoré sú mu blízke, pre mňa sú to kvety, portréty a zátišia.

Pieter už od malička prekvapoval okolie svojim nadaním, ktoré zrejme zdedil po otcovi. V pätnástich rokoch začal chodiť na prvé lekcie do Akadémie. Počas štúdií sa zdokonaľoval v kresbe, zaoberal sa aktmi a krajinnými motívmi, ale stále viac sa zameriaval na zátišia.

Hlavným zdrojom inšpirácie je pre neho pominuteľnosť všetkého okolo nás. Snaží sa zachytiť krásu, a dať jej tak trvalejší ráz. Práve pominuteľnosť života je podľa Wagemansa najlepšie viditeľná na kvetoch. Ich krehkosť mu doslova učarovala a každý obraz s kvetinovou tematikou je namaľovaný s najvačším citom.

Maľba kvetov pritom nie je nič jednoduché. Kvet sa neustále mení podľa toho, ako v ateliéri plynie deň. Navyše nevydrží večne. Po pár dňoch vo váze začne vädnúť. Pieter preto pracuje nielen s predlohou, ale aj s vlastnou predstavivosťou, a vytvára tak zaujímavé kompozície plné farebných kontrastov, pokoja a harmónie.

A na záver sa s Vami podelíme o malý trik, ktorý Pieter používa – kvety väčšinou maľuje postupne, jednu po druhej. Celú kyticu by totiž namaľovať nestihol, skôr by zvädla. To, čo vidíte na obraze, teda kvetinovú kompozíciu, tak vlastne v realite nikdy neexistovalo.

Pieter za svoj život získal mnoho ocenení a oslovil priaznivcov umenia po celom svete. Teraz vám jeho dielo prinášame aj na Zuty. Veríme, že sa Vám bude páčiť a nájdete si motív, ktorý do Vašej domácnosti prinesie harmóniu a pohodu. Kvety sú mojím obľúbeným námetom maľovania, hovorí Pieter. Vy to tak určite budete cítiť tiež.

Pieter Wagemans na Zuty

Zátišie kvitnúca jabloň a smilek Humboldtov v maľovanej váze

Nežné kvety jablone a smilku sú ako pohladenie po duši. Preneste sa do kvitnúcich jabloňových sadov a zabudnite na všetky starosti s prácou aj domácnosťou. Stačí vziať štetec do ruky a urobiť prvý ťah. Všimnite si, ako sú kvety v zaujímavom kontraste s červeným vzorom na maľovanej váze.

clanek_002

Žena v ružovom kvetovanom hodvábe s dýkou a motýľ

Aj keď Wagemans nemaluje portréty tak často ako kvetinové zátišia, obraz ženy s dýkou a motýľom patrí medzi diela, ktoré zaujmú hneď na prvý pohľad. Motív inšpirovaný Áziou si Vás podmaní svojou tajomnou a až magnetickou krásou. Dielo je výrazne farebné, a tak s ním rozžiarite aj minimalistický interiér v neutrálnych farbách. Zaveste hotový obraz do obývacej izby alebo spálne, kde Vás bude neustále inšpirovať.

clanek_003

Zátišie kytice v sklenenej váze

Pri obraze Zátišie kytice v sklenenej váze opäť narazíme na Wagemansov obľúbený kontrast bielej, zelenej a červenej. Bohaté ruže sú lemované zelenými lístkami a drobnými, napriek tomu výraznými červenými kvietkami. Nezabudnite, že sa Pieter snaží každým obrazom rozprávať nejaký príbeh - aj tento pôsobí veľmi silne. Akú má asi symboliku? To necháme na vašej interpretácii.

clanek_004

Zátišie kytice v porcelánovej váze

Vždy ste sa chceli pustiť do maľovania zátišia, ale netrúfli ste si? Vyskúšajte obrazy podľa čísel podľa Pietera Wagemansa. Nemusíte si lámať hlavu s pominuteľnosťou kvetov, ani s aranžovaním kompozície. Na Vás ostali len tie najpríjemnejšie činnosti - samotné maľovanie a potecha z krásneho obrazu.

clanek_005

Zátišie ružovej ruže v sklenenej váze

Ružové ruže symbolizujú vernú lásku a nehu. Zaveste si tento obraz do spálne. Podporí partnerskú harmóniu a oddanosť. Alebo tento motív vymaľujte pre svoju drahú polovičku a urobte mu/jej radosť prekvapením, do ktorého ste vložili kus seba. Krásu obrazu totiž nič neprekoná.

clanek_006

Zátišie biele tulipány v modrobielej mise

Tulipán symbolizuje vernosť a úprimnosť. Bielymi tulipánmi dávame najavo svoje čisté srdce a dobré úmysly. Táto kvetina je plná pozitívnej energie, zároveň je ale tak krehká. Ak aj Vás tulipány očarili, vymaľujte si ich pre seba! A budú vám robiť radosť po celý rok.

clanek_007

Maľovanie podľa čísel objednávajte na Zuty.sk

  • Pri objednávke nad 50 € máte dopravu zadarmo.
  • Ku každému obrazu od nás získate lupu zadarmo.
  • V balení okrem motívu nájdete aj akrylové farby, nylonové štetce a háčiky na zavesenie.
  • Pre členov vernostného Zuty klubu ponúkame špeciálne zľavy.

Máte otázky? Napíšte nám!

Pokiaľ by ste sa nás chceli na čokoľvek opýtať, radi sa Vám budeme venovať. Naše telefónne číslo je 2 2220 5478. Sme dostupní každý všedný deň od 8:00 do 16:00. Pokiaľ sa Vám tento čas nehodí, napíšte nám e-mail na info@zuty.sk  a my Vám odpíšeme alebo zavoláme na uvedené číslo.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie