Pre plnú funkčnosť týchto stránok je nutné povoliť JavaScript.

Zuty spolupracuje s Richardom Macneilom

Svet umenia je nám v ZUTY veľmi blízky. Oslovujeme teda súčasných maliarov s tým, že by sme chceli ponúkať plátna s ich obrazmi. Po Holly Simental a jej zvieracích milovníkoch kávy je tu Richard Macneil a jeho jedinečný štýl figurálneho maľovania. Niektoré jeho obrazy budeme prevádzať do predlôh na maľovanie podľa čísel. Prejdite sa s ním slávnymi miestami a mestami a zachyťte jedinečnú náladu miesta a okamihu.

15086_malovani-podle-cisel-milenci-v-parizi--richard-macneil-

Kto je Richard Macneil

Richard Macneil je umelec samouk, ktorý od samého začiatku svojej kariéry pracuje v umeleckom prostredí.

Narodil sa vo Worcesteri vo Veľkej Británii a svoj profesný život začal ako umelec vo Worcester Royal Porcelain. Po celú dobu pracoval v oblastiach sochárstva, keramiky a ilustrácie vo Veľkej Británii, a to aj na medzinárodnej úrovni.

Mnoho rokov strávil aj na východnom pobreží USA. Za jeden zo svojich najväčších úspechov tohto obdobia považuje vystavenie svojho umeleckého diela, ktoré daroval prezidentovi Reaganovi, v Oválnej pracovni Bieleho domu.

Akonáhle sa Richard vrátil do Worcestershire vo Veľkej Británii, začal pôsobiť ako návrhár blahoželaní a výtvarník na voľnej nohe. Dlhé roky rozvíjal štýl, ktorým dnes tvorí.

V roku 2009 spoločne so svojou ženou Judi a svojimi dvoma synmi Danielom a Kylom založil The Macneil Studio.

Je známy predovšetkým svojimi tradičnými vianočnými motívmi, ktoré sa používajú na blahoželania, papierové výrobky a najrôznejšie produkty. Tieto výrobky sa predávajú po celom svete. Nazhromaždil obrovskú kolekciu návrhov na každodenné použitie a v poslednej dobe aj kolekciu návrhov určených vyložene pre výtvarnú tlač.

15089_malovani-podle-cisel-sakury-v-praze--richard-macneil-

Svoj voľný čas rád trávi so svojou rodinou, prechádzkami krásnou britskou prírodou a rybárčením.

Víziou Richarda Macneila je vytvárať „umenie, ktoré zaujme a je prístupné všetkým“. To je aj náš pohľad na umenie a tak máme radosť, že Vám môžeme sprostredkovať možnosť maľovať jeho plátna a obrazy formou maľovania podľa čísel. Kto vie – napríklad aj v niekom z Vás drieme podobne slávny umelec.

Malá ochutnávka plátien Richarda Macneila

Čo pre vás chystáme? Bude to súbor niekoľkých obrazov s motívom slávnych miest a velkomiest. Plátna majú väčšinou spoločný znak – vodu a zamilované pary. Užite si maľovanie so ZUTY.

Romantická prechádzka na lodičke

15092_malovani-podle-cisel-par-na-lodce-v-new-yorku--richard-macneil-

Chcete mať u svojho dievčaťa zaručený úspech? Pozvite ju na lodičky. A nemusí to byť práve v Central parku v New Yorku. Ale pozor – žiadne hojdanie v loďke nie je prípustné! Ak svoju milú vyklopíte, tak vedzte, že neplánovaný kúpeľ v jazere už taký romantický nebude.

Paríž - mesto zamilovaných

15107_malovani-podle-cisel-milenci-v-parku-u-eiffelovy-veze--richard-macneil-

Praha bola nedávno vyhlásená za najkrajšie mesto sveta. Avšak čo sa týka romantiky, na Paríž žiadne iné mesto asi nemá. A návšteva Eiffelovej veže je vrcholom romantiky. Zvlášť keď k nej kráčate rozkvitnutou alejou po letnom daždi.

Láska v Benátkach

15095_malovani-podle-cisel-milenci-s-destnikem-u-mostu--richard-macneil-

Pravé talianske kaviarničky, gondoly ticho plávajúce kanálmi Benátok, gondoliéri v dobových kostýmoch, ktorí na požiadanie aj zaspievajú nejakú milostnú áriu, to je esencia romantiky. Ale aj prechádzka vo dvojici po benátskych uličkách patrí k zážitkom, na ktoré sa nedá zabudnúť.

Romantický Londýn

15098_malovani-podle-cisel-lide-u-tower-bridge--richard-macneil-

Tower Bridge, kráľovský hrad Tower, budova parlamentu a Big Ben patria k najslávnejším a najnavštevovanejším miestam Londýna. Pokiaľ Londýn navštívite, nemôžete ich z prehliadky vynechať. Môžete k nim dôjsť romantickou prechádzkou po brehu Temže.

Maľujte ako Richard Macneil

Život Richarda Macneila môže inšpirovať mnoho ľudí, ktorí sa o maľovanie zaujímajú, ale nemajú žiadne umelecké školy a diplomy. Ako je vidieť, aj samouk to môže dotiahnuť celkom ďaleko.

Nenechajte sa teda ničím a nikým odradiť od cesty na splnenie Vašich snov. Chcete maľovať? Nenechajte si nikým nahovoriť žiadne nezmysly o tom, že nemôžete, že to nejde, že sa tým neuživíte. Len začnite naplno, a potom pridávajte. ZUTY vám pomôže s technikou maľovania podľa čísel.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie